Богдана Ровенко проходить стажування в університеті м. Хельсінкі

Додав:
  • Розмір шрифту: Більший Менший
  • Переглядів: 491
  • Відгуки (0)
  • Підписатися на оновлення

Ми є те, що ми їмо. Ця фраза існувала задовго до того, як були відкриті основні шляхи обміну речовин в організмі, але не втратила своєї актуальності. Дійсно, наш організм швидко реагує на якість і кількість їжі, яку ми споживаємо; а мірилом нашого вибору між духмяною булочкою та зеленим салатом є рівень глюкози в крові. Ще зі шкільної парти ми пам’ятаємо про регуляцію концентрації глюкози в крові за дією гормонів підшлункової залози – інсуліну та глюкагону.

Насправді систем, які контролюють рівень глюкози в організмі, набагато більше. Одна з таких – система транскрипційних факторів Mondo-Mlx. При низьких концентраціях глюкози в клітинах білки групи Mondo та Mlx вільно знаходяться в цитоплазмі та на поверхні мітохондріальних мембран.

1

Проте за її високих концентраційінтермедіат обміну глюкози –глюкозо-6-фосфат спонукає утворення мостика між цими двома білками, які разом проникають у ядро і запускають транскрипцію цілого ряду генів, залучених в забезпеченні виживання клітин за високих концентрацій глюкози.

3Система факторів Mondo-Mlx впливає не тільки на транскрипцію, але й регулює активність своїх генів-мішеней на білковому рівні – за допомогою кіназ. Вона є досить консервативною і працює подібно як у людини, так і в комах.

Починаючи з 1 листопада 2013 року Богдана Ровенко проходить стажування в університеті м. Хельсінкі (Хельсінкі, Фінляндія) у групі Вілле Хіетакангаса. Тут Богдана проводить пошук кіназ, а також інших білків, які піддаються транскрипційному контролю з боку Mondo-Mlx у плодової мушки Drosophila melanogaster та вивчає, як ці білки залучені в регуляції метаболізму глюкози та редокс-статусу клітин.

476

Рейтинг:

Відгуки

  • Відгуків поки-що немає. Залиште свій відгук першим.

Залиште свій відгук

Гість Вівторок, 11 Грудня 2018

Наші Школи

  • Youtube
  • Facebook

Реклама Google