PDF  | Друк |

Основні напрямки наукової роботи

1.  Токсичний вплив пестицидів та важких металів на риб (куратори напрямку  - к.б.н. Гусак В.В., проф. Лущак В.І.)

IMG_2324

Досліджується вплив пестицидів та важких металів на перебіг вільно-радикальних процесів (показники оксидативного стресу та активність системи антиоксидантного захисту), показники вуглеводного та ліпідного обміну, стан імунної системи  у риб. У якості модельних об’єктів обрані види з високою толерантністю до дії різних факторів – це бичок-ротан (Percottus glehnii), представники родини коропових – сріблястий карась (Carassius auratus) і звичайний короп (Cyprinus carpio).

2.  Вплив родіоли рожевої та альфа-кетоглутарату на фізіолого-біохімічні показники дріжджів Saccharomyces cerevisiae (куратор напрямку – к.б.н. Байляк М.М.)

1

Досліджується вплив лікарської рослини з адаптогенними властивостями – родіоли рожевої (Rhodiola rosea) та альфа-кетоглутарату, інтермедіату Циклу Кребса, на стійкість пекарських дріжджів Saccharomyces cerevisiae до дії різних несприятливих факторів довкілля та на тривалість життя культур дріжджів.

3. Вплив альфакетоглутарату на фізіолого-біохімічні показники плодової мушки Drosophila melanogaster (куратори напрямку – к.б.н. Байляк М.М., проф. Лущак В.І.)

Dr_VI_Lushchak

Досліджується вплив альфа-кетоглутарату на показники вуглеводного та ліпідного обміну у плодової мушки, тривалість життя мушок, стійкість личинок та дорослих особин до дії фізичних та хімічних чинників.

4. Вплив вуглеводної дієти на вільнорадикальні процеси та тривалість життя плодової мушки Drosophila melanogaster (куратори напрямку – проф. Лущак, к.б.н. Абрат О.Б., к.б.н. Лущак О.В.,  Ровенко Б.М.).

abrat2IMG_2377

Досліджується вплив дієт з, різними вуглеводами та різним співвідношеннями білка і вуглеводу (різною калорійністю їжі) у харчовому раціоні плодової мушки на показники вуглеводного та  ліпідного обміну, інтенсивність вільно-радикальних процесів, тривалість життя особин обох статей.

5.  Карбонільний та оксидативний стрес у дріжджів Saccharomyces cerevisiae, спричинений різними вуглеводами (куратор напрямку – доц., к.б.н. Семчишин Г.М.)

Galyna11

Досліджується вплив моносахаридів – глюкози та фруктози, доданих у різних концентраціях, на інтенсивність вільно-радикальних процесів, процесів глікозилювання, стійкість до оксидативного стресу та тривалість життя дріжджів Saccharomyces cerevisiae.

 

6. Вплив ксенобіотиків на вільнорадикальні процеси та старіння у живих організмів (куратор напрямку – проф. Лущак В.І.)

Досліджується вплив низьких та високих концентрацій іонів хрому та молібдену, донорів оксиду азоту на фізіолого-біохімічні показники та загальний функціональний стан плодової мушки різних вікових груп.

7.  Дослідження механізмів гормезису (куратор напрямку – проф. Лущак В.І.)

Дослідження впливу «м’якого» стресу  та речовин-стимуляторів захисного механізмів на стійкість модельних оранізмів до дії летальних доз зовнішніх стресорів та на тривалість життя організмів; вивчення молекулярних механізмів дії «горметинів».

 

 
Ukrainian (CIS)English (United Kingdom)Наші Школи

  • Youtube
  • Facebook
  • Vkontakte

Статистика відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні237
mod_vvisit_counterВчора371
mod_vvisit_counterЦього тижня1123
mod_vvisit_counterМинулого тижня3010
mod_vvisit_counterЦього місяця4133
mod_vvisit_counterМинулого місяця23343
mod_vvisit_counterЗа всі дні1775044

Сьогодні: Серп 11, 2016

Наші публікації


2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

Конференції і Гранти

Карта відвідування

Designed by Education wordpress theme