Наукове дослідження на базі Інституту фізіології та харчування тварин ім. Кєлановського в м. Яблонна (Польща)

Друк
19.01.2018

IMG 20180105 111627З 1 грудня 2017 року по 7 січня 2018 року молоді дослідники кафедри біохімії та біотехнології провідні фахівці, к.б.н. Лозінська Людмила,  к.б.н. Мосійчук Надія, старший лаборант кафедри Шмігель Галина, аспірантка ІІІ-го року навчання Лилик Марія та магістрант 1-го року навчання Клоновський Андрій перебували у закордонному науковому відрядженні.


Дослідження проводились на базі Інституту фізіології та харчування тварин ім. Кєлановського в м. Яблонна (Польща) у рамках програми Visby (Swedish Institure’s Baltic Sea Region Exchange Program).  Кураторами наукового дослідження «Study of novel milk formulas and devices on premature pig model ensuring proper PUFA absorption and brain development in preterm inflants» був професор Лундського університету Stefan Pierzynowski (м. Лунд, Швеція), представник фармацевтичної компанії Danica Grujic (м. Бостон, США) та професор Варшавського університету Jarek Wolinski (м. Варшава, Польща).
Як модель використовувались недоношені поросята віком, який відповідає 30-31 тижню передчасно народжених дітей. Подібність між поросятами та недоношеними дітьми полягає в розмірах, незрілості шлунково-кишкового тракту, а також порушення роботи дихальної, нервової, імунної, травної та метаболічної системи внаслідок передчасного народження.
Основною метою дослідження було дослідити виживання та розвиток недоношених поросят з метою подальшої розробки харчування для передчасно народжених немовлят. Поросят годували спеціальною сумішшю, яка є максимально подібною до материнського молока. Також проводився забір крові та інших біологічних зразків для визначення біохімічних параметрів.

imgpsh fullsize

 

Реклама Google