Візит Володимира Лущака до Києва: відвідини Інституту Садівництва НААН України та Науково-виробничого підприємства "ЄНАМІН”

Друк
16.12.2017

44444444Протягом 6-7 грудня 2017 року в рамках відрядження до міста Києва завідувач кафедри біохімії та біотехнології професор Володимир Лущак відвідав Інститут Садівництва Національної Академії Аграрних Наук України (http://sad-institut.com.ua). Центром уваги був відділ вірусології, який займається оздоровленням та розмноженням плодових та ягідних культур. З 2004 року цей відділ атестований Укрметртестстандартом на проведення вимірювань показників об’єктів, згідно з галуззю, що включає тестування методами полімеразної ланцюгової реакції, імуноферментного аналізу, мікроклонального розмноження, а також діагностики патогенів плодових і ягідних культур, які виконуються згідно зі стандартами Європейської організації захисту рослин (ЄОЗР). В ході особистої зустрічі з завідуючою відділом, кандидатом біологічних наук Катериною Удовиченко Миколаївною були обговорені можливості майбутньої співпраці у царині отримання і використання безвірусних рослин безвірусної суниці.


Також, з робочим візитом завідувач кафедри побував на ТОВ Науково-виробничому підприємстві "ЄНАМІН”, яке було засноване у 1999 році в м. Києві групою колишніх працівників Інституту Органічної хімії НАН України (http://ua.enamine.net). Вони займаються науковими дослідженнями в галузі тонкого як органічним синтезом, так і розробкою методів синтезу нових органічних сполук, а саме сполук для первинного біологічного скринінгу. Компанія співпрацює з фармацевтичними та біотехнологічними компаніями і науковими центрами Китаю, Європи, Північної Америки, Австралії та Японії. В лабораторіях компанії працюють більше 500 висококваліфікованих хіміків, серед яких 55 кандидатів і 4 доктори хімічних наук, які беруть активну участь у наукових конференціях та семінарах, їх роботи друкуються в провідних хімічних журналах світу. На базі підприємства проходить постійне стажування більш, ніж 90 студентів хімічних факультетів  Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного технічного університету України ”Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. За роки діяльності компанії її працівники запатентували і стали винахідниками більше десятка патентів на корисні моделі. Періодично оновлюються лабораторна база підприємства та обладнання для аналізу синтезованих речовин. Серед головних пріоритетів компанія виділяє підтримку вітчизняних наукових колективів, молодих перспективних хіміків, стимулювання конкуренції в нових напрямках розвитку органічної хімії. Сьогодні встановлені прямі зв’язки з багатьма дослідними групами в Україні і за кордоном. В рамках візиту відбулись переговори з доктором хімічних наук Дмитром Волочнюком щодо майбутньої співпраці у підготовці кваліфікованих фахівців в суміжних галузях, а також проведення різноманітних спільних виїздних навчань та літніх шкіл. Завідуючий кафедри побував в навчальній лабораторії під час виконання роботи студентами-стажерами.

2222222

111111111

333333333

 

Реклама Google