Кафедрі біохімії та біотехнології – 15 років!

Друк
28.11.2017

IMG 930527 листопада 2017 року відбулися урочистості з нагоди 15-річчя створення в університеті кафедри біохімії та біотехнології, на якому були присутні представники обласної та міської влади, керівництво університету, співробітники кафедри, студенти, колишні випускники та працівники кафедри, а також колеги з Івано-Франківського національного медичного університету.

З вітальним словами виступили начальник департаменту освіти, науки і молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації Віктор Кімакович та заступник голови м. Івано-Франківська  Богдан Білик. Від імені голови облдержадміністрації Віктор Кімакович нагородив почесними грамотами з нагоди ювілею викладачів кафедри Марію Байляк, Дмитра Господарьова, Олегу Лущака та Галину Семчишин. Своєю чергою, Богдан Білик вручив подяки міського голови викладачам кафедри Олександрі Абрат, Віктору Гусаку та Надії Мосійчук, а також подарував кафедрі книгу “Івано-Франківськ: місто для життя”. З вітальними словомами перед присутніми також виступили ректор університету, проф. Ігор Цепенда, проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Галина Михайлишин та декан факультету природничих наук, проф. Володимир Кланічка, які у своїй виступах відзначили високий науковий рівень та професіоналізм кафедри,  а також активну роботу з студентською та учнівською молоддю. Особлива вдячність була висловлена завідувачу кафедри, проф., д.б.н. Володимиру Лущаку, що зміг за відносно невеликий проміжок часу створити потужний науковий колектив, публікації якого формують науковий імідж університету у світі. З нагоди ювілею проректор Галина Михайлишин нагородила почесними грамотами  ПНУ  працівників кафедри Юлію Василик, Ольгу Лабу, Марію Мазепу та Галину Шмігель та почесними подяками ПНУ - Уляну Джаман, Уляну Стамбульську, Іванну Дрогомирецьку та Ігоря Юркевича.
та подяками ПНУ.  Після нагородження  всі присутні мали змогу переглянути короткий відео-ролик про кафедру біохімії та біотехнології, відзнятий студентами кафедри журналістики ПНУ.  про особливості навчання та організації наукової роботи на кафедрі біохімії та біотехнології.
Завідувач кафедри Володимир Лущак у своєму виступі розказав про історію становлення кафедри, формування наукової школи у галузі вільних радикалів, особливості навчання студентів  кафедрі, міжнародну співпрацю кафедри, основні  наукові досягнення, а також поділився перспективами подальших наукових досліджень на кафедрі (мікроклональне розмноження рослин, вироблення моноклональних антитіл, дослідження старіння, метаболічного синдрому та ожиріння).  
З вітальними словами також виступили перший проректор Івано-Франківського національного медичного університету, проф., д.б.н. Ганна Ерстенюк, завідувач кафедри анатомії та фізіології тварин та людини, проф., д.м.н. Богдан Грицуляк, професор кафедри теоретичної і прикладної хімії, д.т.н.  Генадій Сіренко, засновник Українського наукового клубу та засновник видавництва "Наш формат" Владислав Кириченко, колишні співробітники кафедри – проф., д.м.н. Марія Мазепа, яка зараз є завідувачем кафедри фізичної терапії та ерготерапії Львівського державного університету фізичної культури,  к.б.н. Ольга Коробова, зараз завідувач лабораторії високоефективної рідинної хроматографії державного науково-дослідного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок (Львів). Слово для виступу також було надано наших колишнім студентам-випускникам – Лілії Курас, асистенту кафедри біологічної та медичної хімії Івано-Франківського національного університету, та Миколі Никораку, старшому спеціалісту з клінічної діагностики ТОВ "Діамеб". Ще одна випускниця кафедри, яка зараз займає позицію постдокторанта в Інституту Макса Планка з молекулярної фізіології рослин (Потсдам, Німеччина, доктор філософії Ольги Байне-Головчук надіслала відео-привітання. Відео-привітання також надіслали багаторічні закордонні партнери кафедри – професор Кеннет Сторі з Карлетонського університету, який входить у 1% найбільш цитованих вчених світу (м. Отава, Канада) та професор Стефан Пєжиновські з Лундського університету (м. Лунд, Швеція). У коротких виступах своїми першими враженнями від навчання на кафедрі поділились студенти 1-3 курсів, а також школярі-випускники школи юного біохіміка. Письмові привітання надіслали наші колеги – доц. кафедри біології та біотехнології Надія Шумська, академік НАН України, професор, д.б.н. Сергій Костерін з Інституту біохімії ім. Паладіна (Київ), професор, завідувач кафедри медичної біології і медичної генетики, ІФМНУ, д.м.н. Лариса Ковальчук, пров. наук. співробн. відділу молекулярної генетики і біотехнології Інституту біології клітини НАН України, проф., д.б.н. Дарія Федорович,   завідувач кафедри біохімії Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, проф., д.б.н. Євген Перський,  завідувач лабораторії медичної біохімії Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна, проф., д.б.н. Микола Великий,  професор кафедри хімії та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка д.б.н. Оксана Столяр.
Окрім привітальних слів, учасники заходу мали змогу послухали лекцію професора кафедри, д.б.н. Галини Семчишин  “Шкода й користь від фруктози – історія розслідування на кафедрі: врешті-решт винна чи не винна?”. Заключною лекцією стала доповідь керівника групи компаній "Xema", партнера кафедри, доктора Юрія Лебедина (Київ) "Біотехнологія: від міліграма до долара ", в якій він поділився своєю історією успіху.

IMG 9326

IMG 9357

IMG 9393

IMG 9421

IMG 9479

IMG 9579

 

Реклама Google