На кафедрі біохімії та біотехнології пройшла V Осіння Школа юного біохіміка

Друк
31.10.2017

IMG 9085Протягом 28-29 жовтня 2017 року зацікавлені школярі мали змогу пройти навчання у Школі юного біохіміка, яку вже вп’яте проводив колектив кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету. Основна мета проведення Осінньої школи юного біохіміка – пошук та долучення до наукових досліджень школярів, які цікавляться біологією, люблять експериментувати та вивчати нове, мріють стати науковцями чи поєднати своє життя з біологією чи медициною.


У роботі школи взяло участь 26 учнів 8-11 класів з різних шкіл м. Івано-Франківська  та Івано-Франківської області (з Бурштину, Богорочан, Городенки, Тисменицького та Коломийського районів). З вітальними словами перед учнями виступили завідувач кафедри біохімії та біотехнології, проф. Володимир Лущак, проректор з науково-педагогічної роботи, доц. Сергій Шарин, та декан факультету природничих наук, проф. Володимир Кланічка.
Цьогорічна школа проходила під назвою «Дивовижний світ живого: від теорії до експерименту», метою якої було донести до учнів, що сучасна біохімія – це не лише «хімія у пробірці», а й основа сучасної експериментальної  біології, здорового харчування, медицини,  біотехнології, вирішення проблем забруднення довкілля тощо. Про це більш детальніше у вступній лекції  «Біохімія як фундамент сучасної експериментальної біології та  лабораторної  діагностики» розповів проф. Володимир Лущак.
Загалом програма школи була досить насиченою та включала в себе щодня по дві лекції та тривалі лабораторні заняття. Учасникам школи були прочитані лекції по будову живих організмів на клітинному та макромолекулярному рівні, а саме про: особливості будови бактерій та клітин крові,  основні типи біомолекул, з яких складається наш організм (білки, ліпіди, вуглеводи та нуклеїнові кислоти), а також про те, а що таке вітаміни і яку роль вони відіграють у нашому організмі. Під час екскурсії лабораторіями кафедри учасники школи мали змогу побачити, як виглядають у реальності біологічні експериментальні лабораторії, ознайомитись з напрямками досліджень, які проводяться на кафедрі, а також почути про наукові досягнення наших студентів та досвідчених співробітників кафедри.
Напевне, найцікавішою для учасників школи виявилась практична частина програми. Під час лабораторних занять школярі отримали змогу власними руками «поекспериментувати», а саме навчились: самостійно виготовляти живі та фіксовані мікропрепарати  різних мікроорганізмів (дріжджів, водоростей, бактерій розсолу квашеної капусти та настою сіна) та розглядати їх під світловим мікроскопом; готувати та фарбувати мазки крові риб та мишок, визначати клітини крові під мікроскопом та підраховувати лейкоцитарну формулу крові; користуватись хімічним лабораторним посудом та визначати на основі специфічних хімічних реакцій наявність білків, вуглеводів та вітамінів (віт. С і Р) у різних біологічних зразках та продуктах харчування.
По завершенню Школи кожному учаснику був вручений сертифікат про участь, а також учасники поділились своїми ще свіжими, а тому й певно дуже емоційно-позитивними, враженнями від школи.

IMG 8619

IMG 8737

IMG 8818

IMG 8861

IMG 8917

IMG 8931

IMG 9020

IMG 9034

IMG 9044

 

Реклама Google