">

Вічна пам'ять

Друк
22.10.2017

проф. Мазепа Іван Віцентович21 жовтня 2017 року на 80-му році життя відійшов у вічність доктор медичних наук, колишній професор кафедри біохімії та біотехнології Факультету природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Мазепа Іван Віцентович. Колектив кафедри висловлює щирі співчуття дружині, проф. Мазепі Марії Андріївні, та рідним і близьким покійного. Нехай наші співчуття допоможуть Вам пережити біль непоправної втрати.

 

Мазепа Іван Віцентович – народився 30 січня 1938 року в Галицькому районі Івано-Франківської області.
З 1959 до 1968 навчався в Івано-Франквіському державному медичному інституті, спочатку як студент, а далі  - як аспірант кафедри біохімії. Тема кандидатської  дисертації: «Мікроелементи і металопротеїди при експериментальному лейкозі».
У 1990 році захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Біохімія» на тему: «Модифікуючі ефекти металів на фізико-хімічні властивості нуклеїнових кислот в нормі і при лейкозі». У тому ж році присвоєно звання професора кафедри загальної та біоорганічної хімії.
З 2001 по 2015 рік - професор кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, де забезпечував викладання таких дисциплін: «Біохімічна діагностика», «Біохімія вітамінів», «Основи клінічної біохімії», «Маркетинг»,  « Екологічна біохімія» та інші.
За час трудової діяльності опублікував біля 200 наукових праць, у тому числі 2 монографії, 3 патенти на винаходи. Підготував 3 кандидатів наук. Результати наукових досліджень апробовано на наукових конференціях та конгресах у США, Австрії, Франції, Словенії, Норвегії, Іспанії та Португалії. Особливий інтерес світової спільноти викликали оригвінальні дослідження вільнорадикальних процесів у нуклеїнових кислотах та їх компонентах та розробка технології дослідження канцерогенних властивостей хімічних речовин.

 

Реклама Google