">

Перша зустріч німецько-українського академічного товариства і конкурс презентацій матеріалів дисертацій відбувся цього року в Аугсбурзі, Німеччина

Друк
17.10.2017

333

Бути членом товариства: перші враження, перші надії, перша гордість. Більше ніж 40 учасників: німецькі та/або українські професори, молоді науковці та аспіранти у галузі медицини, науки, технології, бізнесу та математики офіційно зібралися обговорити важливі напрямки сприяння науковому співробітництву між Україною та Німеччиною. Вони дискутували, вивчали та відкрили багато нових важливих концепцій для підтримки спілкування, зв'язків та майбутніх проектів. Цей захід був організований професором Ольгою Гаращук (Університет Тюбінгена), доктором Оксаною Семеніхт (MDC), проф. Яремою Охрін (університет Аугсбурга) та доктором Тетяною Євсою (MHH / HZI) (http://ukrainet.eu/2017/09/07/germany-augsburg-6-october-2017-our-annual-meeting-and-phd-thesis-presentation-contest/). Пан Дмитро Шевченко, консул Генерального консульства України в Мюнхені, виступив з короткою промовою про важливість співпраці німецьких та українських вчених. У засідання взяли участь доктор Ольга Бейне Головчук, постдок в Інституті Макса Планка з молекулярної фізіології рослин, Потсдам, Німеччина, та проф. Володимир Лущак.

Вранці перша частина зустрічі була запланована виключно для членів товариства. Основним предметом обговорення стали створення та реалізація найважливіших тем німецько-українського академічного товариства. Основний інтерес на зустрічі становили такі теми:

• Сприяння академічному співробітництву з Україною (http://ukrainet.eu/category/coop)

• Підтримка реформ в українській науці (http://ukrainet.eu/category/fund)

• Покращення знань про Україну за кордоном (http://ukrainet.eu/category/pol).

О 16 годині розпочалася друга частина зустрічі, на якій проводився конкурс презентацій "Кандидатська дисертація". Кандидатами були або українці, які мають підтримку з закордону, або науковці, які задіяні у дослідницьких проектах з німецькими / українськими вченими. Були представлені вражаючі доповіді в області європейського права, матеріалознавства, молекулярної біології, історії України та української літератури. Наприкінці вечора перше місце отримав Олександр Ягенський (дослідницький центр Макса Планка з молекулярної біології, Університет Георга-Августа, Геттінген / Інститут біофізичної хімії ім. Макса Планка, Геттінген) на тему «Розкриття секретів хвороби Альцгеймера». Основною подією вечора стала дискусія про політичну економію незалежної України, розроблену проф. Олегом Гаврилишин (Оттава, Канада).

Згодом, аж до пізнього вечора, всі учасники спілкувалися в дружній атмосфері і будували робочі плани на майбутнє. Завдяки великому успіху, наступного року планується провести чергову зустріч у Дрездені, Німеччина!

Від автора: "Як дослідник рослин, я можу лише сказати: так само, як насіння впадає в землю і приносить плоди, так само є ідея об'єднати нас і закласти основу для нашого спільного академічного майбутнього. Я рада, що хтось почав. Щоб бути членом суспільства, ми повинні бути не тільки академіками чи опинитися в потрібний час у потрібному місці. Я думаю, що члени нашої організації є тими, хто проявляє справжній інтерес, є активними, допомагають та вкладають енергію та час для підтримки українського "мозкового потенціалу" щоб зробити його конкурентоспроможним на міжнародному рівні ".

Ольга Бейне Головчук, випускниця кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, постдок в Інституті Макса Планка з молекулярної фізіології рослин, Потсдам, Німеччина.

 

Реклама Google