">

Ольга Байне-Головчук: «На кафедрі я отримала хорошу теоретичну базу і дуже важливим є те, що нас залучали до роботи в лабораторії з перших курсів – це допомогло мені досягти успіху у кар’єрі»

Друк
25.07.2017

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn

DSC00066 25 липня 2017 року кафедру відвідала наша колишня випускниця Ольга Байне-Головчук, яка сьогодні працює науковим співробітником  в Інституті Макса Планка з молекулярної фізіології рослин (Poscdoc Fellow in Max Plank Institute of Molecular Plant Physiology (Потсдам, Німеччина). Ольга рада поділилась своїм досвідом навчання та роботи закордоном з  нашими студентами, аспірантами та молодими співробітниками.

Після завершення університету Ольга продовжила навчання в аспірантурі в Інституті Макса Планка з молекулярної фізіології рослин, приєднавшись до наукової групи професора Юахіма Копка (Joachim Kopka). В березні 2017 року Ольга   захистила  успішно докторську дисертацію, присвячено дослідженню ролі білків REIL у біогенезі рибосом арабідопсису, і зараз займає позицію постдока на кафедрі молекулярної фізіології цього ж інституту у складі наукової групи, яка працює над реалізацією проекту «Systems biology approach to understand the function of REIL genes in plant ribosomal maturation and in suboptimal temperature tolerance».

Серед плюсів навчання на нашій кафедрі, які  допомогли досягнути успіху у науковій кар’єрі закордоном, Ольга відзначила хороші теоретичні знання, а також практичні навички, отримані у лабораторіях кафедри: «Це дуже добре, що студенти на кафедрі мають можливість з першого курсу працювати в лабораторії і виконувати дослідницькі роботи, оскільки це дає дуже добрі практичні навички, а також формує відповідальність у студентів за результат роботи. Відповідальність дуже цінується закордонних лабораторіях. Разом з тим важливою є мотивація і наполегливість студентів. Студенти та аспіранти повинні бути «зубатими» та хотіти здобувати щось нове. Багато інформації необхідно шукати та аналізувати самостійно, необхідно вчитись пропонувати та аргументувати наукові ідеї».  Також Ольга зазначила, що студентам варто давати нові знання і вчити новим методам, використовуючи  свіжі наукові статі, а не ту інформацію, яка наявна у підручниках. «Питання про мову просто не стоїть – щоб досягти успіху закордоном, знання іноземної мови (англійської як наукової, а якщо в Німеччині – то й німецької)  – це обов’язкова умова, тому що у закордонних лабораторіях працюють, як правило, інтернаціональні команди. За кордоном щотижневі наукові семінари, а то й кілька раз на тиждень,– це теж норма, оскільки це те, що сприяє формуванню студента чи аспіранта як науковця. Якщо ти хочеш знати щось більше і бути у курсі нових досліджень, щоб у результаті бути більш конкурентоспроможним, то ти обов’язково відвідуєш наукові семінари та конференції». Нам відрадно, що Ольга відзначила ті принципи, на яких протягом останніх років організовується навчальний процес  на нашій кафедрі – поглиблене вивчення англійської мови, наявність спецкурсів, де викладачі діляться власним науковим досвідом та доробком колег, активне залучення студентів до дослідницької роботи у лабораторіях кафедри, формування у студентів та аспірантів почуття відповідальності за виконану роботу та розвиток креативного наукового мислення. Також Ольга зауважила, що на жаль, матеріально-технічна база нашої кафедри відстає від бази європейських університетів. Але попри це, за умов хорошої теоретичної   бази та наполегливості, наші випускники здатні швидко оволодіти новими сучасними методами. Так, Ольга працює зараз у галузі молекулярного клонування рослин, для чого, на жаль, на нашій кафедрі, немає достатніх умов і відповідного лабораторного обладнання. Разом з тим, основну частину молекулярно-біологічних методів Ольга змогла опанувати в інституті за дуже короткий  термін – два місяці, і на сьогодні вона вже сама може похвалитись розробками нових методів  у галузі молекулярної біології рослин.

 

Реклама Google

Designed by Education wordpress theme