Міжнародна співпраця

ЗМІ про нас

Доцент Дмитро Господарьов взяв участь у 20-ій Європейській біоенергетичній конференції Друк
01.08.2018

EBEC Photo 3Доцент Дмитро Господарьов взяв участь у 20-ій Європейській біоенергетичній конференції, яка відбулась 25–30 серпня 2018 року в Будапешті (Угорщина). На конференції доцент Господарьов представив стендове повідомлення «Bioenergetic basis for the effects of arginine and alpha-ketoglutarate on lifespan» (Біоенергетичне підґрунтя впливу аргініну та альфа-кетоглутарату на тривалість життя). Співавторами повідомлення і тез є докторант кафедри, доцент Марія Байляк, та студент 4-ого курсу спеціалізації «біохімія» Віталій Балацький. Організатором конференції цього року були дослідники зУніверситету Земельвейса під керівництвом завідувача кафедри медичної біохімії професора Ласло Треттера.В конференції взяли участь 409 науковців з усього світу, включаючи двох лауреатів Нобелівської премії – Джона Вокера та ХартмутаМіхеля. На конференції також було вручено Медаль Пітера Мітчела відомій ізраїльській дослідниці Етані Падан.

 
Переможці стипендіальної програми Leonhard-Euler-Programm 2018/2019 Друк
03.08.2018

38201125 2125854720997764 6975555663602647040 nНаші магістранти Анастасія Грущенко та Леся Сіщук стали переможцями стипендіальної  програми Leonhard-Euler-Programm 2018/2019, яка підтримується Німецькою службою академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austausch Dienst, DAAD). У рамках даної програми магістрантки проведуть дослідження на тему: «Взаємодія між біохімічними та імунологічними процесами у мишей із передраковими та раковими захворюваннями печінки» при кафедрі гастроентерології, гепатології та ендокринології на базі Вищої медичної школи Ганновера (Німеччина), під керівництвом Dr. Тетяни Євси – з німецького боку та професорів кафедри біохімії та біотехнології Галини Семчишин і Володимира Лущака. Загальна тривалість стипендійної програми – 10 місяців, з них 3 місяці магістрантки проводитимуть дослідження у Вищій медичній школі Ганновера (Німеччина) та 7 місяців у рідному університеті. Бажаємо нашим студенткам вдалої поїздки, незабутніх вражень та успішного виконання проектів!

 
Наталія Петрів, випускниця кафедри біохімії та біотехнології, факультету природничих наук, Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника вступила до аспірантури до Вищої медичної школи Ганновера, Німеччина Друк
31.07.2018

N.Petriv 2Завдяки чудовим знанням англійської мови, а також відмінним практичним і теоретичним навичкам у галузі біохімії, Наталія Петрів стала переможницею стипендіальної програми Leonhard-Euler-Programm 2017/2018, яка підтримується Німецькою службою академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austausch Dienst, DAAD). У рамках даної програми магістрантка проводила дослідження на кафедрі гастроентерології, гепатології та ендокринології (Director: Prof. Dr. Michael Manns) на базі Вищої медичної школи Ганновера, під керівництвом Dr. TetyanaYevsa. Під час досліджень у Німеччині Наталія здобула хороші теоретичні, а також практичні навички в галузі імунології печінки та отримала багато попередніх результатів, які стали надійною основою для її подальшої наукової роботи.
В липні 2018 року Наталія Петрів успішно розпочала роботу над своєю науковою дисертацією на тему "Дослідження захисних імунних механізмів у розвитку передракових та ракових захворюваннях печінки" в дослідницькій групі Dr. TetyanaYevsa.
Результати, отримані в рамках проекту, будуть дуже важливими для розробки нових терапевтичних підходів для пацієнтів із захворюваннями печінки.
Як результат успішної співпраці кафедри біохімії та біотехнології (Україна) та кафедри гастроентерології, гепатології та ендокринології (Німеччина) вже найближчим часом двоє студентів-магістрантів приєднаються до групи Dr. TetyanaYevsa для виконання своїх магістерських робіт.

Вітаємо та бажаємо нових наукових здобутків!

 
Участь у роботі 11-го форуму Федерації Європейських Нейробіологічних Товариств Друк
26.07.2018

1212121212Професор Володимир Лущак, завідувач кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника взяв участь у роботі 11го форуму Федерації Європейських Нейробіологічних Товариств https://forum2018.fens.org/. Конференція відбувалась у Німеччині в м. Берліні з 7 до 11 липня 2018 року. У її роботі взяло участь біля семи тисяч учасників з усього світу. Найбільшою була делегація  від Німеччини. Адже пропустити участь у такому форумі в своїй країні – вважається поганим тоном. Тут згадалась подія двотижневої давності в Івано-Франківську. На кафедру біохімії та біотехнології  Прикарпатського національного університету з двотижневим візитом приїжджав один з провідних міжнародних фахівців з цукрового діабету професор медичного університету м. Гановеру Сігурд Лензен. Незважаючи на те, що інформація про лекції професора Лензена була поширена у ЗМІ, Фейсбуці  і телефоном кільком людям у Івано-Франківському національному медичному університеті, зі сторони прийшов лишень один професор з медуніверситету.  Отже – потягу до знань у наших людей мало, або вони все добре й так знають (???). Повертаючись до форуму в Німеччині, варто зазначити, що від України було заявлено 14 учасників.  Значна частина робіт з України була присвячена славному минулому української нейробіології і тільки кілька стендів розповідали про сучасні дослідження.  Спілкування з багатьма вченими з різних країн істотно розширило світогляд і показало нові напрямки розвитку нейробіологічних досліджень на кафедрі біохімії та біотехнології ПНУ.

 
Запрошуємо на навчання! Друк
27.06.2018

абітурієнту

 
Кафедру біохімії та біотехнології відвідав професор Сігурд Лензен з Вищої медичної школи міста Ганновер (Німеччина) Друк
27.06.2018

IMG 0110У вівторок, 26 червня, кафедру біохімії та біотехнології відвідав професор Сігурд Лензен, відомий дослідник цукрового діабету І та ІІ типів. Професор Лензен прочитав три лекції, в яких розповів про особливості метаболізму активованих форм кисню та азоту в бета-клітинах підшлункової залози, роль імунної системи та жирних кислот в загибелі цих клітин при діабеті. Було також представлено декілька зручних тваринних та клітинних моделей для вивчення діабету.

Детальніше...
 
Наші студентки Аліна Заячківська та Надія Стефанишин – стипендіати Фонду Східноєвропейських досліджень Друк
12.06.2018

стипендiяСтуденти Прикарпатського національного університету першими в Україні стали стипендіатами відомого Фонду Інституту Східноєвропейських досліджень. Це стало можливо завдяки підписаній 12 червня двосторонній Угоді про співпрацю між Фондом Інституту Східноєвропейських досліджень (м.Варшава, Республіка Польща) та Прикарпатським національним університетом ім. Василя Стефаника. На урочистості до Івано-Франківська особисто прибув Зигмунт Бердиховський, засновник Фонду та голова Програмної Ради Економічного Форуму в Криниці-Здруй (загальновідомого як Центральноєвропейський Давос).

Детальніше...
 
Доцент Дмитро Господарьов має двох переможців Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт членів Малої Академії Наук Друк
12.06.2018

Дмитро i ДипломиПісля перемоги учня 11-ого класу Городенківської школи №1 Святослава Цюмпали на Всеукраїнському конкурсі науково-дослідницьких робіт членів Малої Академії Наук (диплом 3-ого ступеня) цього року, доцент Дмитро Господарьов отримав другу за свою кар’єру відзнаку від Івано-Франківської облдержадміністрації. Першу відзнака була отримана в 2015 році за іншого переможця, нині студента 3-ого курсу нашої кафедри – Роксолани Щерби.

 
На кафедрі відбувся черговий захист курсових робіт третьокурсників Друк
12.06.2018

Захист 9Студенти-біохіміки третього курсу захистили курсові. Більшість представлених робіт, були виконані на моделі плодової мушки Drosophila melanogaster, проте були присвячені різним питанням: впливу низькомолекулярних речовин на активність мітохондрій, залежності споживання їжі від біологічного і хронологічного віку особин, біохімічним та фізіологічним характеристикам особин, дефектних за генами dNrf2 та dKeap1, впливу антиоксидантів на особин, які експресують альтернативну НАДН-дегідрогеназу. Було представлено серію біотехнологічних робіт, які стосувались оптимізації мікроклонального розмноження рослин, а також роботу, присвячену виробництву моноклональних антитіл. Захист тривав близько чотирьох годин, за які було прослухано шістнадцять доповідей.

Детальніше...
 
Що таке західна дієта? Друк
31.05.2017


 
Наші магістрантки взяли участь у конференції молодих вчених «Актуальні проблеми біохімії та біотехнології-2010» Друк
27.05.2018

бiохiм конф1З 23 до 25 травня 2018 року на базі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України відбулася щорічна конференція «Актуальні проблеми біохімії та біотехнології». Цього року її було присвячено 100-літтю НАН України. Конференція зібрала учасників з провідних наукових установ Києва, а також з Чернівців, Одеси, Тернополя, Львова, Харкова, Івано-Франківська та Тернополя. У рамках конференції відбувся конкурс робіт молодих науковців, який оцінювало авторитетне журі з науковців Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна.

Детальніше...
 
Ще статті...


Сторінка 1 із 17
Ukrainian (CIS)English (United Kingdom)Наші Школи

  • Youtube
  • Facebook

Наші публікації


2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

Реклама Google